‘Hudut hepimizin namusu sınırda görevinizi yapın’

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı: “Afgan kaçakların ülkemize aktığının haberleri geliyor. Mehmetçiğimize sesleniyorum. Vatan hepimizin vatanı, hudut da hepimizin namusu. Sınırda görevinizi yapın, kimseyi dinlemeyin.”

MSB’den yanıt

Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB), Kılıçdaroğlu’un açıklamasına yanıt geldi. MSB’nin sosyal medya paylaşımında, “Cumhuriyet tarihimizin en etkili tedbirlerini aldığımız hudutlarımızda kahraman Mehmetçik, ‘Hudut namustur!’ anlayışıyla her türlü zorlu iklim ve arazi şartlarına rağmen 7 gün 24 saat kesintisiz görev yapmaktadır. Dünya standartlarındaki teknoloji yoğunluklu sistemlerle her türlü terörist faaliyet ve kaçakçılık engellenmektedir” denildi.

Selvi Kılıçdaroğlu: First lady unvanı peşinde değilim

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu yeni açtığı Twitter hesabından ikinci paylaşımını yaptı. Selvi Kılıçdaroğlu paylaşımda, “Türkiye’de çocuklarımızın yüzde 67’si sebzeyi, yüzde 87’si et ürünlerini her gün tüketemiyor. Ben first lady unvanı peşinde değilim, bu tarz fani şeylerde hiç gözüm yok, olmadı. Tek derdim bu gerçeklerdir. Tek işim, tek hayalim bu ülkede her çocuğun yeterli beslenerek büyümesidir” ifadelerine yer verdi. Kılıçdaroğlu da, Selvi Kılıçdaroğlu’nun mesajını retweetledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir