MHP’lilerin hedefindeki iki isim

MHP Genel Başkan yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Cevdet Akçay’ı hedef aldı. Akçay’ın Merkez Bankası Enflasyon Raporu toplantısında yaptığı “linkler kopmuş” ifadesini hedefine alan Yönter “MB Başkan Yardımcısı bunu söylemeyecek, linkin kırıldığını bize anlatmasın. Bizim linkle işimiz yok. Bizin uygulanacak doğru politikalarla işimiz var” ifadelerini kullandı.

“NEYİN LİNKİNDEN BAHSEDİYORSUN”

Sözlerine ABD Başkanı Trump’ın ekonomik olarak sizi mahvedeceğiz açıklamasını hatırlatarak devam eden Yönter, “Türkiye ekonomik operasyona maruz kaldı. Tetikçiler üzerimize geldi. Neyin linkinden bahsediyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

AKÇAY NE DEDİ

Başkan Yardımcısı Cevdet Akçay, geçmiş dönemde uygulanan ekonomik yöntemleri eleştirerek “Fonlama maliyeti-mevduat faizi linki kopmuş. Politika faizi-enflasyon linki kopmuş. Faiz-enflasyon linki kopmuş. Faiz-kur linki kopmuş. Biz daha 7 aydır bu kopan bağlantıyı kurmaya çalışıyoruz. Enflasyonun yüzde 36 tahmini iddialı ama iddiasız hedef koyan bir merkez bankası oksimorondur zaten” ifadelerini kullanmıştı.

Eski Başbakan Yardımcısı ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, X hesabından yayımladığı açıklamada Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan‘ın AYM kararlarına uyulmamasına tepki gösteren konuşmasını değerlendirdi.

Arslan’ı savunmanın vefa gereği olduğunu söyleyen Arınç, “İyi ki varsınız ve hep var olasınız. Sizleri savunması gerekenlerin suskunluğunu üzüntüyle takip ediyorum. Merhum Aliya’nın dediği gibi “ve her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır.” ifadelerini kullandı.

“SİZLER BU MİLLETİN KABUL EDİLMİŞ DUASI OLDUNUZ”

Arslan’ın son konuşmasını ilgiyle dinlediğini söyleyen Arınç, “Verdiğiniz hikmet dolu örnekler beni çok duygulandırdı. Temel hak ve özgürlüğün korunması, ahde vefa ilkelerini çok güzel ifade ettiniz. Sayın başkan, sizi ve size yoldaş olan işte, gönülde, fikirde bir olduğunuz çalışma arkadaşlarınızı çok seviyor ve takdir ediyoruz.” dedi.

Arınç, “Son zamanlarda size yöneltilen hakaretamiz ifadeler, istihza dolu cümleler, tezyif edici ithamlar ve tehditleri şiddetle kınıyorum. Sizler bu milletin kabul edilmiş duası oldunuz.” ifadelerini kullandı.

Arınç’ın bu sözlerine MHP’den yanıt geldi. X hesabından bir paylaşım yapan Semih Yalçın şunları kaydetti:

“İMAMOĞLU VE ARINÇ’A CEVAP

İstanbul’un kültürel kimliğini şerh ederken Türk’ten başka bütün alt kimlikleri sayıp döken, sonra da Atatürk’ün izinden yürümekten söz eden Ekrem İmamoğlu, ne coğrafya biliyor, ne tarih! Yeniden seçilebilmek uğruna kullandığı bölücü ve şeytani dil, elbette kasıt ve mesaj da taşıyor. İmamoğlu’nun medet umduğu bütün sosyolojik ve dinî topluluklar; İstanbul büyük Türk Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedileli beri aziz milletimizin geleneksel hoşgörüsü, evrensel insan ve hukuk anlayışı, engin yönetim felsefesi sayesinde bizimle birlikte hürriyet, barış ve huzur içinde yaşıyor. Badi Ekrem, milletimizin asli varlığını inkâr ve bizi bütün kılan sosyolojik yapıyı istismar etmekle kalmıyor; yönetim felsefesini Türk milliyetçiliğine dayandıran, bu ülküyü egemenlik ve tarih telakkisinin başat unsuru hâline getiren Atatürk’ün devasa mirasını da inkâr etmiş oluyor. Millî hâkimiyetin gerçek sahipleri dururken; geleceğini ve mukadderatını kâh bölücü terör örgütünün kravatlı/mazbatalı militanlarına, kâh Türk’ün yüksek müsamahası ve tanıdığı insani ayrıcalıklar altında hayat sürenlere bağlayan İmamoğlu bilmelidir ki Müslüman mahallesinde salyangoz satanların akıbeti berbattır, bataktır. Bu arada sakıt ve merdut siyasetçilerden Bülent Arınç, bir açıklamasında vefadan söz ederken perişan ahvâlini ele vermiş. Varlığını borçlu olduğu siyasi hareket sayesinde edindiği yeri bir türlü hazmedemeyen, şişkin egosu patlayınca da kirli iç dünyası açığa çıkan Arınç; uzunca süredir siyasi kaşıntılardan mustarip… Millî hâkimiyet davasının yılmaz müdafii konumundaki MHP’nin toplumsal ve fikrî özgül ağırlığı, dominant vasfı, yapıcı ve sorumlu siyaset anlayışı sayesinde yıllardır gerek ülke yönetiminde egemen olan istikrar, gerekse siyasal hayatımızda hüküm süren barış iklimi; Bülent Arınç’ı uyuz ediyor. Vefasız Arınç; uyuzdan mütevellit kaşıntısının devasını, kendisine şöhret kazandıran bir siyasi harekette aramak yerine, vaktiyle birlikte kazan kaynattığı FETÖ’cü unsurlara vefa göstermekte arıyor. Bülent Bey’in duçar olduğu amansız hastalığın Pensilvanya’da bile ilacı yok. Müzmin mi müzmin… Vah vah vah!”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir